А къде в Русия не се е провалило заместването на внос? Наистина интересно да се узнае

А къде в Русия не се е провалило заместването на внос? Наистина интересно да се узнае
  1. „Заместването на внос във фармацевтичната индустрия се провали“, заяви президентът на Руския сепсис-форум Владимир Кулабухов. Според него аналгинът може да бъде заменен, но положението с антибиотиците е по-сложно. Той отбеляза, че разработването на нова молекула и лекарство отнема около 10 години, необходимо е обучение на лекари и инвестиции, а компаниите, готови да се занимават с това, са малко.
  1. „Сметната палата констатира провал в заместването на внос на електроника. Получателите на субсидии в областта на електрониката и радиоелектрониката не достигат целевите показатели, а обемите на производство „не могат да доведат до постигане на технологична независимост“. До този извод стигнаха в Сметната палата. В Министерството на промишлеността и търговията, което носи отговорност за разпределянето на субсидиите, обвиниха за провала на държавната програма „безпрецедентния санкционен натиск“. Държавната програма „Развитие на електронната и радиоелектронната промишленост за периода 2013–2025 г.“ беше утвърдена от правителството на РФ през 2013 г. За изпълнението на програмата бяха отпуснати над 295 млрд рубли.“
  1. „В Русия заместването на внос на оборудване за мобилна връзка се провали.“
  1. Програмата за заместване на внос в Русия е напълно провалена, написа в Telegram председателят на Комитета на Съвета на федерацията по конституционно законодателство и държавно строителство Андрей Клишас.
    „Освен победоносни доклади на отрасловите ведомства няма нищо. Нашите граждани виждат това както по стоките за широко потребление, така и в много други сфери“, добави той.
    Така сенаторът коментира публикация на председателя на Националния антикорупционен комитет и член на СПЧ Кирил Кабанов.
    Кабанов от своя страна обвини „някои ръководители“ в стремеж да „пренасадят“ руската промишленост и икономика на „новата, този път китайска игла“, като променят логистиката на доставките и „инвеститорите“, вместо да постигат икономическа независимост.

Източник: Профессор Липсиц